Kryefjala Logo

Rishfaqet Alma Kaçi dhe nuk kursehet as me gazetarët

3 muaj më parë

Në përfundim të seancës,Alma Kaçi, është ndeshur me gazetarët që e prisnin dhe nuk i ka kursyer aspak përgjigjet.Duhet thënë se ishte hera e parë që pas video-skandalit ku përfshinte edhe ish-Kryebashkiakun e  Kukësit,Safet Gjici.

“Jeni bërë si ato lypësit te semafori dhe ju lypni informacion nga SPAK-u. Mirë ato, por edhe i keqinterpretoni informacionet.”-i ka thënë Alma gazetarëve

Gazetari: Çfarë lypët te Safet Gjici? Tender?

Alma: Çfarë  lypa?Atë që lypni ju këtu përditë”

Gazetari: I keni rehabilituar qentë e rrugës?

Alma : Ciao!

Kujtojmë edhe njëherë se Alma Kaçi akuzohet për korrupsion aktiv në lidhje me tenderin e qenve ku gjatë videos me pullë të kuqe i ka kërkuar Safet Gjicit ta favorizonte.

Linku i videos:https://streamable.com/qmmlr6

Të ngjashme