VIDEO/ Pamje tronditëse nga momentet e tërmetit të fuqishëm në ishullin e Kretës në Greqi

Tërmëti 6 ballësh në ishullin grek të Kretës ka shkaktuat të plagosur dhe të paktën 1 viktimë teka me dhjetra banesa janë shkaterruar. Video të reja vijnë nga ishulli ku shihet fuqia e tërmetit teksa lëkund një makinë të parkuar dhe raftet e një supermarketi.

Dëshmitarët janë shprehur se tërmeti ishte i fuqishëm dhe përvecse ksaj ka zgjatur shumë në kohë duke krijuar panik në rrugët e Kretës. Ekipet e shpëtimit mbërritën menjëherë në vendngjarje, por nuk mundën të shpëtonin viktimën. Ata nxorën një person tjetër nga rrënojat dhe ai u dërgua me urgjencë në spital.

 

Previous articleReagon babai Brisildës së ndjerë: “Nëse jam prind i keq, jam gati t’i vete afër çupës sime”
Next articleAfërdita Sukaj, shqiptarja e parë e zgjedhur deputete në Gjermani: “Kandidatura ime ka ndikuar shumë si mobilim i shqiptarëve”