Sali Berisha mban sot “foltoren” në Shkodër nga ku do të shpallë kandidatin e ri për kryetar të Partisë Demokratike

Ish-kryeministri Sali Berisha do të jetë sot në Shkodër, në kryeqendrën e veriut dhe një bastion i fortë ndër vite i demokratëve. Pas tubimeve të mëparshme, sidomos atij të Durrësit ku pjesëmarrja ishte mjaft e lartë, lideri historik i PD shkon në Shkodër.

Pas mbledhjes me demokratët e Durrësit, ish lideri demokrat Sali Berisha vazhdon ciklin e takimeve me shkodranët. Në shkodër anëtarësimet janë bërë gati teksa shihet një frymë entuziazmi tek demokratët e kësaj zone.

Disa deputetë të PD janë deklaruar krah ish-kryeministrit dhe po shohen dita ditës. Sot, edhe i emëruar i Lulzim Bashë në drejtimin e Korçës, Edmond Spaho, tha se është me Sali Berishën.

Bastioni verior i Partisë Demokratike do të vizitohet në orën 18:00 nga Berisha ku nuk do të mungojnë edhe pjesmarrës nga Tirana. Pritet që Berisha të shpall kandidaturën e re për kryetar të PD ose në të kundërt të rikandidojë vetë si i tillë. Takimi do të bëhët në kinema “Millenium.

“Njoftim! Neser, diten e premte me daten 1 tetor ne ora 18:00 ne sallen e Kinema Milenium te qytetit te Shkodres do mbahet “Foltorja: Per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte, me te hapur”. Ftoj demokratet dhe  demokratët e Shkodres te marrin pjese. Vetem te bashkuar fitojme”, lajmëroi dje Sali Berisha.

Previous articleTetori këtë vit vjen ndryshe, ja si do të jetë moti këtë fundjavë
Next articleBleona Qerreti nuk njeh limite, publkon fotografi ku ka pozuar plotësisht lakuriq