Kryefjala Logo

Safet Gjici del sot para gjykatës…

26 Qershor, 2023 | 10:04 am

Ish-kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici u arrestua nga SPAK për veprat penale shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv, do të dalë sot para gjykatës, ku do t’i caktohet masa e sigurisë.

Pas publikimit të një video-skandali ku u filmua duke kryer marrëdhënie në zyrë me një vajzë, e identifikuar si Alma K., dhe pas aktit në videon e plotë, flasin për një tender për mbrojtjen e kafshëve.

Gjici dha menjëherë dorëheqjen dhe e quajti publikimin e videos një kurth nga kundërshtarët e tij politikë.

Të ngjashme