PD kunder Lindita Nikolles per Kryetare Parlamenti, deputetet grisin fletet e votimit, Rama pastron dyshemene deputeti i PD i hedh perseri

Parlamenti rifilloj punen ne oren 17:00 te dites se sotme teksa aktualisht po votohet per vendosjen ne pozicionin te Kryetares se Parlamentit, Lindita Nikollen. Kjo e fundit eshte kontestuar ashper nga Partia Demokratike qe ne momentin e njoftimit nga Rama per vendosjen e saj ne krye te Kuvendit.

Gjate votimit per Kryetare te Kuvendit, te gjithe deputetet e Partise Demokratike kane grisur fletet votimit prane kutise ku u grumbulluan. Fletet e hedhura ndoten dyshemene e parlamentit duke bere qe ne ne mes te votimit Edi Rama te cohej nga karrigia dhe te kapte me dore nje nga nje fletet duke pastruar. Pas disa momentesh nje deputet i PD eshte cuar duke i hedhur perseri ne dysheme.

Per momentin ende nuk eshte votuar qeveria e re teksa komisonet dhe sekretariatet e perkohshme jane ende ne detyre. Komisioni votimit po perfshihet ne debatin ku flitet nese duhet fletet e votimit te grisura te quhen ende material zgjedhor.

Previous articleKy test zbulon sa të mirë e keni kujtesën
Next articleLindita Nikolla e qeshur, shpallet Kryetare e Parlamentit te ri, ja rezultatet e votave pro, kunder dhe te pavlefshme