VIDEO/ Tmerr dhe panik në bllokun e apartamenteve, njerëzit hidhen nga dritaret për të shpëtuar

Katër persona u plagosën rëndë në një shpërthim dhe zjarr gjatë paradites së sotme në qytetin suedez të Gothenburg,Suedi dhe policia po heton nëse një pajisje shpërthyese ishte vendosur në vendin e ngjarjes.

Të paktën 16 persona u dërguan në spital pasi shpërthimi i mëngjesit herët i vuri flakën një bllok apartamentesh në një zonë qendrore të banimit. Zjarrfikësit nxorrën njerëzit nga ndërtesa ndërsa tymi gri doli nga shkallët dhe dritaret.

Tre gra dhe një burrë u trajtuan për lëndime të rënda, tha një zëdhënës i Spitalit Universitar Sahlgrenska. Radioja e shërbimeve publike suedeze SR raportoi se rreth 25 njerëz ishin dërguar në spitale rreth qytetit të dytë më të madh të Suedisë.

Previous articleLuana Vjollca flet per here te pare per largimin nga Top Channel: Nuk e paskam dit’ sa shume qenkemi dasht’!
Next articlePD kundërshton mbledhjen e komisioneve online, deputët demokrat prezent fizikisht në salla