Edhe ti, edhe une kemi qene njehere Bora ne kete jete!

12 muaj më parë

Kryefjala e diteve te fundit ka qene trekendeshi Bora Donald Beatrix. E me siguri  secila prej nesh ka kujtuar te pakten nje te dashur qe nje here ne jete ja ka punuar keshtu.

Secila prej nesh ka patur nje marredhenie e cila per shume faktore ka perfunduar, por asnjeri nga ne nuk e ka pranuar kurre faktin qe mbaroi dhe me te shtyre jemi perpjekur ta rindertojme. Ashtu sic beri Donaldi me Boren ne spektaklin e Bb VIP.

E teksa serish ngreme shpresat se kjo gje do te sqarohet e do te vazhdojme te qete papritur situata del ndryshe dhe shfaqet nje e trete. Ti prihesh, mund te qash, te ulerasesh jo se humbe ate, por pse ta beri ashtu. Pse i tregoj gjithe botes qe mund te kete rikthim dhe thjesht te hodhi serish.

Te perplasi ne toke per te disaten here, ti e besove ju riktheve, ju dorzove e ne fund more shperblimin ndoshta te pamerutuar. E keto jane disa pergjigje qe s’do ti marresh kurre. Mund te ndodhe edhe qe ai pas gjithe dramave te shkaktuara te kthehet serish, po po e ben.

E sa te kete Donalda ne jete, te gjitha ne kemi qene ose do jemi ne vend te Bores. Mos numeroni gabimet tuaja, thjesht ngushellohuni me faktin: Nuk ishte e shkruajtur!

Të ngjashme