Kryefjala Logo

Të famshëm që besonin se alienët ekzistonin përpara se qeveria (në thelb) ta pohonte

1 Gusht, 2023 | 12:13 pm

Shumë kohë përpara seancës së Kongresit të javës së kaluar “dëgjimi i UFO-ve”, gjatë së cilës sinjalizuesi David Grusch dhe dy ish-pilotë luftarakë dëshmuan përpara nënkomitetit të sigurisë kombëtare të Komisionit të Mbikëqyrjes së Dhomës së Përfaqësuesve rreth përvojës së tyre të drejtpërdrejtë dhe njohurive të supozuara të qeverisë për fenomene anormale të paidentifikuara (UAPS, dikur dhe familjarisht të njohura si UFO-t), kishte shumë të tjerë në sy të publikut që folën hapur për besimin e tyre se alienët, biologjikë jo-njerëzor, ekzistojnë.

Personat e famshëm që besonin se alienët ekzistonin përpara seancës dëgjimore të Kongresit të UFO-ve të informatorit David Grusch 1.

•Tom DeLonge

Siç u tha tashmë, Tom DeLonge i Blink 182 dhe Angels and Airwaves ka kaluar prej kohësh kohën e tij duke studiuar rrëmbimet e alienëve. Ai gjithashtu pretendon se ka pasur një takim jo njerëzor gjatë një udhëtimi kampingu.

•Chris Brown

Në shkurt të këtij viti, këngëtari ndau mendimet e tij për UAP-të në Instagram. “E di që kjo është e rastësishme, por mos u bini pas FLAMURVE FALSE FALSE UFO/UAP”, shkroi ai. “JASHTËTOKËSORËT NA VIZITOJNË  GJATË. Disa jetojnë mes nesh. NE JEMI Specie e vetme SHKATËRRUESE QË DËNON EKZISTENËN TONË

•Jaden Smith

Kundër dëshirës së babait të tij, gjatë një takimi me presidentin e atëhershëm Barack Obama, Jaden Smith thuhet se pyeti për alienët gjatë vizitës në dhomën e situatës në Shtëpinë e Bardhë.

•Demi Lovato

Demi Lovato ka besuar prej kohësh te alienët, madje pretendon se ka parë vetë një UFO. Ajo ishte gjithashtu shumë përpara kurbës duke na kërkuar që të ndalonim përdorimin e fjalës “alien” kur iu referohej jashtëtokësorëve.

•Katy Perry

Në vitin 2011, Perry u pyet nëse ajo beson te fantazmat apo alienët. Këngëtarja u përgjigj: “Të DY! Por të huajt më shumë!”

•Gigi Hadid

Modelja i tha Bazaar se si ajo ashtu edhe Zayn Malik besojnë se alienët mund të ekzistojnë shumë mirë në vitin 2017.

•Kendall Jenner

Në vitin 2013, Jenner shkroi në Twitter se kishte parë një UAP.

•Dwayne “The Rock”

Johnson Duke kujtuar deklaratat e Cruise, The Rock i tha një herë Vice: “Unë besoj se nuk jemi të vetmit; do të ishte arrogante të mendosh këtë.”

•Alicia Keys

Kur u pyet nga BuzzFeed nëse ajo mendon se ekzistojnë alienët, këngëtarja Keys u përgjigj thjesht: “Po, po”.

Të ngjashme