Saturday, October 16, 2021

Latest Posts

Loredana publikon këngën e re “Sa herë që bie shi”. Ja teksti shqip! Për çfarë i kërkon falje Mozzik-ut?

Cifti më i përfolur dhe njëkohësisht më konfuz i shoë bizzit shqiptar kanë lancuar mbrëmjen e djeshme këngën e tyre të re në gjuhën gjermane të quajtur “Sa herë që bie shi”. Cifti u njoftua para disa kohësh se ishin ndarë, më pas u ribashkuan për tu ndarë përsëri.

Kënga flet për një cift në ndarje por që duhen akoma dhe sa kujtojnë momentet dhe premtimet e njëri tjetrit. Sa herë që bie shi ata kujtojnë kohën e ndarjes dhe valixhet përpara largimit të partnerit nga shtëpia. Duket që teksti  ka të bëjë shumë lidhje me jetën e komplikuar të ciftit mes njëri-tjetrit.

Kjo na bën të dyshojmë se të gjitha lajmet e kronikave rozë janë një lojë marketingu e dyshes për të bërë që këngë të tilla të zgjojnë kureshtjen tek fansat duke menduar lirikat janë një shprehje e gjëndjes së tyre të vërtetë. Të dy janë prindër të një vajze të vogël të quajtur Hana.

Teksti i këngës në shqip

“Sa herë që bie shi”

Jo Prindër të Pasur

 

Gjithmonë kur bie shi

mendoj për kohën që dua ta harroj,

por nuk funksionon

Je akoma pjesë e imja

valixhet po qëndrojnë para derës

duke bërtitur “Fu ck!”, duke shpresuar të qëndrosh

 

ey! Gjithçka që më duhet në këtë jetë të mëkatuar

Jam unë dhe e dashura ime, unë dhe e dashura ime, i

dehur në dashuri, kur jam me ty

Sepse të dy jemi të shqetësuar, unë dhe e dashura ime

A nuk e shihni se jam penduar?

Dua të kthehem, por jam shumë krenar

Ti ishe atje, edhe nëse asgjë nuk mbetet

Më shumë se grua, ishe shoqja më e mirë

Mke sha e tkom sha, mke vra e tkom vra

Kom bo shum sene ama edhe ti shumë ke bo

Kom perbi plot sene e vazhdoj hala

Besoj ka ardh koha Hanës per mja bo një vlla

 

bien në dritare, lotët kur qaj

Gjithçka po shkon drejt greminës, ti mungon në anën ime

Pyetje rreth pyetjeve, si t’ua shpjegoj fëmijës?

Ne ishim të dy fajtorë, nuk është e drejtë ti tregoj  ‘

Ndoshta nuk e meritoj në asnjë mënyrë tjetër

Ne iu betuam njëri -tjetrit: Ne do të qëndrojmë të

dehur në dashuri kur të jem me ty

Ne ishim si Jay dhe Beyoncé, Jay dhe Beyoncé

Gjithçka që më duhet në këtë jetë mëkatare

jam unë dhe i dashuri im, unë dhe i dashuri im

Latest Posts

Don't Miss