Kryefjala Logo

(Ekskluzive) Pas largimit nga Supersport, ja ne cilin televizion do ta shohim Shakohoxhen

8 Qershor, 2021 | 3:23 pm

Para pak kohesh, komentatori dhe gazetari i njohur Dritan Shakohoxha eshte larguar nga Supersport, kanali ku e shihnim prej vitesh.

Ndonse asokohe u shpreh se do te hiqte dore nga televizioni, duket se tashme ka nderruar mendje.

Burime ekskluzive per Kryefjala.com kane zbuluar se Shakohoxha do te rikthehet ne RTSH, ne shtepine e vjeter ku dhe ka nisur karrieren e tij. Ai do te filloje nje emision tani per Kampionatin Europian te Futbollit dhe me pas mbetet per tu pare nese do te vazhdoje serish ne RTSH apo do te largohet nga ekrani.

Rikujtojme se puna e pare e Shakohoxhes ka qene pikerisht ne kete televizion ku ka qendruar vetem 6 muaj.

 

Të ngjashme