Merkel mbërriti në Tiranë, devijohet trafiku rrugor

2 vite më parë

Avioni i kancelares Angela Merkel mberriti ne Tirane me oren 09:45 dhe u prit nha ministrja e Jashtme Olta Xhaçka.

Rreth orës 10:04 autokolona që shoqëron kancelaren u nis drejt Pallatit të Brigadave përmes një rruge plotësisht të boshatisur.

Autokolona e kancelares mberriti me Pallatim e Brigadave ne nje rruge te pastruar  nga trafiku pas njoftimit te Policise per devijimin e trafikut ne paradites se sotme.

Bllokimi trafikutne Rrugen e Elbasanit, Sauk dhe segmentin Rinas-Unaze e re do te jete i bllokuar deri me oren 13:00

Kjo eshte vizita e dyte e Merkel teksa takimi i sotem ne Tirane do te permbullet me oren 17:40 gjate dites se sotme.

 

Të ngjashme