Shifra alarmante Në 24 orët e fundit,4 qytetarë kanë ndërruar jetë nga COVID

 

Një numër i lart infektimesh janë shënuar 24 orët e fundit në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar 770 qytetarë kanë rezultuar pozitivë në testin e koronavirusit.

Në ditën e sotme është mësuar se kanë humbur jetën 4 persona nga infektimi:

Një qytetare 64-vjeç nga Libofsha,një qytetare 65-vjeç nga Berati,një qytetar nga Kuçova 72-vjeç,një qytetare nga Tirana 81-vjeç,duke e çuar në 2970 numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Previous articleE FUNDIT/Aksident në Vlorë, përplasen 4 makina, plagoset një grua
Next articleKombëtarja në fushë për seancën stërvitore,transferta ndaj Anglisë dhe Andorrës