Prindërit e Mateos kërkojnë drejtësi dhe kërkojnë ndëshkimin më të rëndë për Klodian Çalamanin

Forca të shumta të Policisë së Fierit kanë blinduar Gjykatën e këtij qyteti pasi sot do të jepet masa e sigurisë për Klodian Çalamanin,autorin e vrasjes së djalit 8 vjeçar Mateo Vasiu.Aty ndodhet dhe një numër i madh familjarësh.

Prindër dhe familjarë të afërt të Mateos kanë shkuar në ambientet e Gjykatës duke kërkuar personin që i mori jetën djalit të tyre.

Ata filluan të bërtisnin në ambjentet e brëndshme,me fjalë ndoshta joetike por që shprehnin një mllef të jashtzakonshëm që ata mbartnin.Babai i djalit vërtet po e vuan humbjen e djalit të tij dhe i kërkon gjykatës se siç i është thyer zemra atij,siç i djeg zemrq atij prindi,ashtu të digjet edhe Klodian Çalamani.

Me tone të forta, babai i viktimës kërkon drejtësi, bashkë me gruan dhe familjarët e tyre.

Previous articleKapet duke transportuar emigrantë,i riu theu masën e arrestit
Next article“Kam djalin sa Mateo”,qytetari mes lotësh