Policia zbulon bandën e hajdutëve në Lezhë, mes tyre babë e bir

Policia e Lezhës ka vënë në pranga babë e bir, autorë të dyshuar të disa vjedhjeve, teksa ka shpallur në kërkim një tjetër dhe ka proceduar penalisht 1 shtetas.

Sekuestrohen dy armë zjarri, armë gjahu e sportive, armë të ftohta, municion luftarak, dylbi dhe sende të tjera të dyshuara të vjedhura.

Shërbimet e Policisë Lezhë, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe zbardhjen e vjedhjeve të pronës të ndodhura më parë, si dhe kapjen e vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, kanë organizuar punën duke finalizuar operacionin “Shëtitësit e natës”, si rezultat u bë e mundur arrestimi shtetasve: S.K., 67 vjeç, A.K., 25 vjeç,(babai dhe djali), banues në Ishull Shëngjin, Lezhë.

U procedua penalisht shtetasi S.Q., 21 vjeç, si dhe u shpall në kërkim policor shtetasi M.K.,27 vjeç, banues në Shëngjin.

Po në vijim të veprimeve hetimore, shërbimet e Policisë kanë ushtruar kontrolle në banesat e tyre, ku nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasve S.K., dhe A.K., janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri automatik me 4 krehra, një pistoletë me krehër me fishekë, një armë e ftohtë thikë, përforcues grushti, doreza dhe vegla punë të dyshuara të vjedhura.

Previous articleArrestohet në Shkodër 44-vjeçari në kërkim nga Holanda, ja për çfarë akuzohet
Next articleMegi Pojani mungon në premierën e SNOB, flet Dalina Buzi!