Pas shperthimit me tritol, policia merr ne mbrojtje familjen e prokurorit Arjan Muça

Një ditë pas shpërthimit me tritol në makinën e prokurorit Arjan Muça, policia ka marrë në mbrojtje familjen e tij. Gazetarja Dorjana Bezat raportoi për “BalkanWeb” se familja e prokurorit që është pjesë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë do të ruhet nga policia, pas sulmit me eksploziv që ndodhi mbrëmjen e djeshme, që mendohet se ishte një mesazh paralajmërimi për Muçën dhe nuk kishte synim jetën e tij.

“Punonjës të policisë kanë qenë në patrullim që prej ditës së djeshme pranë banesës së prokurorit dhe gjatë ditës së sotme janë stacionuar sërish deri në sqarimin e rrethanave”, raportoi Bezat.

lg.php.gif

lg.php.gif

Shpërthimi ndodhi ditën e djeshme te “Komuna e Parisit”, në Tiranë, ku mjetit tip “Benz” me ngjyrë të zezë iu vu tritol teksa ishte i parkuar në minus dy kate brenda një qendre tregtare. Mjeti pësoi dëme materiale dhe gjithashtu një mjet pranë tij.

lg.php.gif

lg.php.gif

Prokurori Arjan Muça është aktualisht te Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ndërsa merret me dosjet e gjyqtarëve dhe prokurorëve, që kalojnë në Vetting.

Nuk dihet ende nëse shpërthimi ka qenë mesazh për vetë prokurorin, apo për bashkëshorten e tij, e cila është gjyqtare te Gjykata Administrative e Tiranës.

Previous articleE turpshme/ Damian Gjiknuri i PS-së, kërkon follow nga Giveaway i bukuroshes Eliona Pitarka
Next articleTriumfi i Grida Dumës ndaj Edi Ramës. Ai që dhunon një grua, e ka mbyllur hesapin me politikën, me ndjeshmërinë, me jetën