Arti ne zi, ndahet nga jeta regjisori shqiptar

2 vite më parë

Dita e sotme ka nisur me një lajm të hidhur për botën e kinematografisë shqiptare. Regjisori Vladimir Kasaj ka ndërruar jetë në moshën 70-vjeçare. Lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të regjisorit e kanë bërë me dije familjarët e tij, me anë të një postimi në rrjetet sociale. Mësohet se Kasaj është ndarë nga jeta për shkak të një Ishemie cerebrale.

“Të nderuar të afërm dhe miq,  Me trishtim të thellë ju njoftojmë për ndarjen nga jeta të njeriut tonë të dashur, bashkëshortit dhe babait Vladimir Kasaj. Varrimi do të bëhet në orën 14.00 në Sharrë duke u nisur nga agjencia funerale Alba 2000, pranë Medresesë, Rruga e Dibrës 302. Vizitat do te kryhen po pranë kësaj agjencie, ditën e martë date 09/11 nga ora 09:00 deri në 13:00 dhe 16:00 deri ne 20:00. Familja”shkruan familja në rrjetet sociale.

Të ngjashme