7 prej deputetëve të PD kundërshtojnë Bashën, selia e partisë e mbyllur

2 vite më parë

Vijnë kundërshitimet e para për përjashtimin e Sali Berishes nga grupi Parlamentar, pas shpalljes non-grata nga DASH. Deputetët që kanë dalë kundër vendimit të Bashës: Oerd Bylykbashi, Genc Strazimiri, Tritan Shehu, Albana Vokshi, Luciano Boci, Flamur Nokaj dhe Bujar Leskaj.

Deputetet shprehen se ky ështënjë vendim i gabuar dhe se në këtë mënyrë është mohuar historia e Partisë Demokratike. Më herët ashpër ndaj përjashtimit të Berishës ka reaguar dhe ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli.

Prej oresh ne seline blu vijon mbledhja e kryesise se partise teksa ambientet mbeten te mbyllura duke mos dale apo hyre askush

Të ngjashme