Kryefjala Logo

Shqipëria kualifikohet në Euro 2024!

17 Nëntor, 2023 | 8:08 pm

Shqipëria e kreu detyrën e saj dhe kualifikohet për herë të dytë në histori në një Europian.

Shqipëria ishte në avantazh prej 87 minutash me golin e Cikalleshit, por u barazua në fund. Megjithatë matematikisht rezultati na favorizon ne.

Një pikë, aq mjaftonte për të shijuar Gjermaninë. Do të jemi në Euro 2024 me një skuadër që luan bukur dhe shënon. Ndeshja e së hënës përballë Ishujve Faroe në “Air Albania” do të jetë vetëm festë.

Berlin, po vijmë!

Të ngjashme