Kryefjala Logo

Pas sherrit të turpshëm në finalen e Kampionatit Shqiptar të Boksit, jep dorëheqjen kreu i Federates së Boksit

19 Shtator, 2021 | 11:53 am

Boksi dhe sporti shqiptar përjetojë gjatë ditës së djeshme skena të turpshme anti sportive ku “fair play” u shkatërrua totalisht. Pas fitores së boksierit shkodran, kontestimet e stafit dhe tifozave të Tiranës bënë që jasht ringut të nisë një sherr masiv.

Si pasojë e ngjarjes , Florend Kalivopulli si kreu i Federatës së Boksit ka dhënë doreheqejne nga ky post pasi ka shprehur se me të drejtë komuniteti i boksit është I shqetësuar.

 

Statusi i plotë i Florend Kalivopulli

Te dashtur miq!

Duke reflektuar ndaj komunitetit te boksit, i cili me te drejte eshte i shqetesuar kam vendosur qe ne ditet ne vazhdim te therras KE te Federates Shqiptare te Boksit dhe tju kerkoj atyre doreheqien time.

Shkak per kete gje ishin incidentet e djeshme ndodhur ne qytetin e Shkodres gjate zhvillimit te Kampionatit Kombetare.

Jam munduar qe me pasion dhe dashuri pa fund te beja me te miren.

Boksi nuk duhet te ndalet. Rrugetimi i tije premton…

f.κ

Të ngjashme