Kryefjala Logo

Kylian Mbappé donte të largohej verën e kaluar: “E frikshme kur presidenti të thot se nuk mund të largohem falas”

2 vite më parë

Kylian Mbappé ka thënë se e informoi Paris Saint-Germain në korrik se donte të largohej në mënyrë që klubi i Ligue 1 të fitonte para nga transferimi dhe të kishte kohë për të gjetur një zëvendësues. PSG refuzoi disa oferta nga Real Madridi për Mbappe, i cili mund të largohet si lojtar i lirë në fund të këtij sezoni pasi kontrata e tij përfundon qershorin e ardhshëm.

Kylian Mbappé u stërvit me Francën në Strasburg të martën, me Karim Benzema të Real Madridit në të majtë. Real Madrid duket se po dështon me ofertën prej 200 milionë eurosh të Kylian Mbapé, por zbret Camavinga

“Unë kërkova të largohesha, sepse që nga momenti që nuk doja të zgjasja kontratën. doja që klubi të kishte një tarifë transferimi për të gjetur një zëvendësues cilësor,” tha 22-vjeçari .

“Është një klub që më ka dhënë shumë, kam qenë gjithmonë i lumtur, katër vitet që kam kaluar këtu, dhe jam ende i lumtur. E njoftova mjaft herët… Unë thashë, nëse nuk doni që unë të largohem, unë do të qëndroj. ”

Mbbape mohoi se ai kishte refuzuar “gjashtë ose shtatë” propozime për rikonfirmim të kontratës. “Njerëzit kanë thënë se kam refuzuar gjashtë ose shtatë oferta të zgjatjes, se nuk dua të flas me Leonardo, kjo nuk është absolutisht e vërtetë. Ata më thanë ‘Kylian tani ju flisni me presidentin, “shpjegoi ai.

“Personalisht, nuk e vlerësova faktin që ata thanë se erdha [me lajmet që ai donte të largohej] javën e fundit të gushtit. Unë thashë në fund të korrikut se doja të shkoja. “

Të ngjashme