Kryefjala Logo

Tronditet sërish Sidney, Peshkopi goditet me thikë brenda në Kishë dhe ngjarja jepet LIVE në Youtube

15 Prill, 2024 | 2:28 pm

Një peshkop dhe disa besimtarë janë sulmuar me thikë, ngarje e cila tronditi Australinë.

Peshkopi Mar Mari Emmanuel po predikonte në kishën Christ The Good Shepherd në Wakeley në perëndim të Sidneit të hënën pak pas orës 19:00, kur një burrë i veshur me të zeza shkoi drejt altarit dhe e goditi me thikë disa herë.

Pamjet tmerruese të incidentit, të cilat po transmetoheshin drejtpërdrejt në faqen e kishës në YouTube, tregojnë Peshkopin Emmanuel shikon i habitur, ndërsa sulmuesi papritmas e godit në fytyrë dhe kokë.

Të ngjashme