Zjarr në një banesë,85-vjeçari në gjëndje të rëndë për veten

Një banesë në fshatin Kuqan të Elbasanit është përfshirë nga flakët këtë të enjte. Policia bën me dije se për pasojë është dëmtuar 85-vjeçari me iniciale N.K., i cili ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. 

Paraprakisht dyshohet se ngjarja është aksidentale.

“Më datë 25.11.2021, rreth orës 12:15, në fshatin Kuqan, Elbasan, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit N. K. Si pasojë është djegur pjesërisht banesa dhe është dëmtuar nga flakët shtetasi N. K., 85 vjeç, i cili ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Shërbimet zjarrfikëse kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit.  Nga veprimet hetimore paraprake të kryera dyshohet se ngjarja është aksidentale”, njofton policia.

Previous articleShqiptari që shpëtoi nga tragjedia:Kurrë nuk do t’i harroj thirrjet e nënave për fëmijët e tyre
Next articleU kapën duke transportuar emigrantë të paligjshëm, arrestohet 7 persona në Kukës