Vijon prej dy ditësh zjarri në majën e Malit të Thatë, digjen më shumë se 12 hektarë

Vijon prej dy ditësh të jetë aktiv zjarri që ka përfshirë majën e Malit të Thatë.

Sipas informacioneve mësohet se zjarri ka përshkruar më shumë se 12 ha ndërkohë që në terren kanë zbritur rreth 30 forca zjarrfikëse nga Maliqi dhe Pusteci.

Zjarri i favorizuar edhe nga era është përhapur me shpejtësi ndërsa ka përfshirë një sipërfaqe me bimësi të ulët.

Previous articleDigjet një makinë në Lazarat, ndërhyn zjarrfikësja për të shuar zjarrin
Next article“Furtunë” në policinë e Tiranës, ikën Erion Ahmeti, kush do jetë shefi i ri i qarkullimit