Gjirokastër,12-vjeçarja që ndërroi jetë ishte autike,babai nuk e shpëtoi dot nga zjarri

10 muaj më parë

E mitura nga Derviçiani pavarësisht përpjekjes së të atit nuk mbijetoi dot nga zjarri mbrëmjen e djeshme në banesë. Mësohet se vajza ishte me çrregullim të spektrit autik.

Në momentin që ra zjarri në banesë, fëmija u fut në tualet për t’i shpëtuar flakëve.

Pavarësisht ndërhyrjes, babai e gjeti vajzën të

asfiksuar. Fqinjët flasin të dëshpëruar për ngjarjen e rëndë.

“U fut vajza në tualet ju zu fryma dhe vdiq. U fut babai ta nxirrte u dogj dhe ai”.

Babai dhe vajza ndodheshin vetëm në shtëpi.

Të ngjashme