E fundit/ Ministria e Arsimit lajmeron se nga e hëna nis mësimi pa turne me orë 45 minuta

Pas nje peticioni qe nisen te firmosin prinder te nxenesve te gjimnazeve dhe 9vjecarece mbi absurditetin sipas tyre te zhvillimit te mesimit me ore 25 minuteshe vjen dhe reagimi Ministres se Arsimit, Evis Kushi.

“Pas nje bashkepunimi me Ministrine e Shendetesise dhe falenderimit qe kemi per ekspertet, ju jap lajmerimin se nga e hena mesimi do te vijoje normalisht pa turne me ore te plota.

Sipas ministres vendimi vjen pas shqetesimeve te drejta te shoqerise per kete vit shkollor qe do te vijonte ende me mesim jo normal.

Previous articleJo vetëm origjinën Shqiptare por mohoi dhe nënën në CV e medaljeve. Kur Pirro Dhima thoshte:” Jam grek brez pas brezi”
Next articleRudima Dembacaj dhe Mark Frroku martohen zyrtarisht në kishë. Detaj i çuditshëm, Rudina vendos rrip të zi në fustan