Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy mjete, plagosen shoferët dhe pasagjerja

Tre persona kanë mbetur të plagosur në një aksident pasditen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Rreth orës 15:00, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, shtetasi Y. G., duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasur me automjetin tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin A. J.

Si pasojë janë lënduar drejtuesit e mjeteve dhe pasagjerja, shtetasja H. G., të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Previous articlePësoi arrest kardiak ndërsa lëvizte me motorr,71-vjeçari humb jetën
Next articleMe 5 emigrantë të paligjshëm në makinë, arrestohet 47-vjeçari në Qafën e Muzinës