19-vjeçari marrëdhënie intime me 11-vjeçaren Avokatja e tij i habit të gjithë:”Kishte qëllime të qarta dhe serioze”

 

Rastet ku një maxhoren kryen marrëdhënie intime me një minorene,të cilët kanë një diferencë të madhe në moshë janë shtuar shumë viteve të fundit.

Rasti në fjalë ka të bëjë me nje 19-vjecar,Fisnik Halilin nga Cërriku i cili akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një 11-vjeçare nga Toshkëzi i Lushnjes.Gjykata e Lushnjesi ka vendosur masën “Arrest me burg”.

Pavarësisht,këto mendohen të jenë spekulime sepse avokatja e djalit është hedhur dhe ka deklaruar që djali nuk ka kryer asnjë marrëdhënie intime por ka pohuar që vendimi i Gjykatës është i padrejtë.

Sipas djalit dhe avokates,vajza në fjalë dhe 19-vjeçari kishin një javë njohje në rrjetet sociale.
Djali kishte rënë në dashuri me vajzën dhe ia ka prezantuar familjes së vetë sepse kishte qëllime serioze,por djali shprehet se vajza e ka gënjyer për moshën duke i thënë se është 17-vjeç.

Pas të gjithave vajzës 11-vjeçare i është bërë një vizitë mjekësore dhe pritet përgjigja.

Previous articleFlor Gjini prezanton Festivalin e RTSH-së?!
Next articlePas shantazhimit me video, Alvisa kerkon te largohet nga Perputhen