Kryefjala Logo

(Foto) Shikoni si dukej Rudina Magjistari gjimnaziste dhe kur luante në film

21 Qershor, 2022 | 7:56 pm

Rudina Magjistari ndonse prej vitesh në ekran, duket se lidhjen e ngushtë me televizionin e ka filluar shumë herët. Ju kujtohet filmi “Ngjyrat e jetës”? E sigurt që e keni parë.

Teksa maturantët po bëjnë mbrëmjen e maturës në turizmin e Tiranës në katin e dytë takohen maturantët e shkollës pas njëzet vjetëve. Regjisori trajton problemet dhe shqetësimet e dy festive të ngjashme por me breza të ndryshëm duke u përpjekur kështu të portretizojë momente nga jeta në vitet ’90 në fund të sistemit komunist.

E mes atyre maturantëve figurantë ka qenë edhe Rudina Magjistari. Asokohe Rudina ka qenë nxënëse e gjimnazit “Qemal Stafa” e po ta shihni ndonse shumë e re ajo nuk ka ndryshuar shumë dhe duket një vajzë mjaft simpatike.

0B49768C F417 403D A8DA AAB2768BE596

99570A37 9228 436E 802D 20786E8503A8

Të ngjashme