Kryefjala Logo

Pas shiut del dielli?Çfarë mendon Paolo Fox?

18 Prill, 2024 | 9:19 am

Dashi-Është një qiell i bukur dhe madje i qetë, problemi i vetëm për momentin është hiperaktiviteti, kështu që problemet mund të vijnë vetëm nga shumëfishimi i angazhimeve, nga vështirësia për të gjetur momente për të rimbushur energjinë tuaj dhe nga një vorbull gjërash dhe vendesh. për të shkuar. Mundohuni të mos e teproni.

Demi-Ju jeni të zhytur në mendime këtë javë, por nuk jeni ju problemi, përkundrazi e gjeni veten duke u ndërgjegjësuar se rreth jush ka njerëz që për një kohë të gjatë kanë mbajtur maska ​​që nuk përkojnë me qenien e tyre të vërtetë. Tani, me Jupiterin në shenjën që ndriçon qoshet e errëta të jetës suaj, keni ide më të qarta.

Binjakët-Për ju kjo e enjte është një ditë pozitive dhe e frytshme. Kontaktet premtuese vijnë nga qytete të tjera, nga udhëtimet, është koha e duhur për t’u rikthyer në rrugën e duhur dhe për të rifituar vrullin. Dhe kjo vlen edhe dhe mbi të gjitha për ata që kanë pësuar zhgënjime zemre në muajin mars, një krizë tashmë e kapërcyer, shikoni përpara.

Gaforrja-Në pritje, por e shtuna dhe e diela do të jenë ditë të rëndësishme për projekte, sa më shumë t’i afrohemi fundit të prillit, aq më të suksesshme do të jenë idetë tuaja dhe të gjitha për t’u shfrytëzuar dhe zbatuar. Afërdita është ende djallëzore për ju, kështu që në planin emocional do t’ju duhet të prisni majin që do të jetë muaji i shpengimit, edhe në dashuri.

Luani-Ju prireni të kritikoni edhe në mënyrë të egër, sepse në momentin që filloni me një projekt dëshironi ta bëni atë sa më mirë. Prandaj, në këto dy ditë, agjitacioni dhe nervozizmi mund të zemërojnë ata që bashkëpunojnë me ju. Periudha është e mirë dhe nuk mungojnë sukseset, ndaj mbajini këto tensione kalimtare për disa orë.

Virgjëresha-Është koha për të çliruar veten nga një barrë, por edhe për të arritur diçka të rëndësishme. Në muajin e fundit qielli juaj është shënuar me shtim të ngarkesave dhe përgjegjësive, jeni sakrifikuar për dikë që me shumë gjasa nuk e ka menduar as të falënderojë. Tani është koha për të çliruar veten dhe për të menduar më shumë për veten.

Peshorja-Nga sot do të keni në krah një hënë të bukur që rrit kreativitetin, energjinë dhe entuziazmin, ndaj po vijnë dy ditë të mira premtuese. Në dashuri po përpiqeni t’i krijoni më shumë hapësirë ​​vetes, por kini kujdes se si e bëni këtë sepse Afërdita është ende e kundërta, ndaj mendoni me kujdes për lëvizjet tuaja: pa inat apo inat të panevojshëm.

Akrepi-Ndiheni më mirë larg komplikimeve, edhe nëse ndonjëherë shkoni në kërkim të tyre. Vazhdoni të jeni jo vetëm hiperkritikë por edhe super kërkues. Kjo është për shkak se ju jeni para së gjithash të rreptë me veten, por për të tjerët, nënshtrimi i kontrollit tuaj të vazhdueshëm mund të jetë vërtet i rëndë.

Shigjetari-Kjo e enjte ka lindur e favorshme, dëshironi të njihni njerëz të rinj, të vazhdoni një projekt, partnerët dhe bashkëpunimet të tërheqin vëmendjen. Për kontrata dhe negociata, tani është gjithashtu koha për të lëvizur nëse shpresoni të përmirësoni pozicionin tuaj.

Bricjapi-Dashuria tani për tani është në prapavijë, nuk ka diskutime të veçanta, por jeni ju që jeni më të fokusuar në çështje të tjera: blerjet, shitjet, negociatat dhe mbi të gjitha punën. Pjesa e dytë e prillit sigurisht që do të jetë më e mirë se e para, por për të filluar të mendoni sërish për dashurinë duhet të prisni deri në maj.

Ujori-Nëse doni të bëni përshtypje dikë në dashuri, këta yje ju japin një dorë të fortë. Duke iu drejtuar beqarëve, them se këto ditë mund të jetë vetëm duke kaluar objekti i dëshirës suaj që jeni përkushtuar ta pushtoni, në kuptimin që në maj mund të mos e shihni më me të njëjtin sy. Nëse ka mërzi, në dashuri dhe në punë, duhet të mendoni për ndryshime.

Peshqit-Ju pëlqen dikush? Keni një projekt në mendje? Vepro. Ndoshta vetëm në mëngjes do të ndiheni më të lodhur sot, por më pas do të rikuperoheni shumë. Nëse jeni të rrethuar nga njerëz që ju mërzitin dhe nuk ju stimulojnë, jeni ju që duhet të ndryshoni dhe të kërkoni diskutim, bashkëpunim ose kompani që janë më në harmoni me ju.

Të ngjashme