Femrat në shtrat sipas shenjës së Horoskopit

1 vit më parë

DASHI

Femrat e shenjës së Dashit janë shumë pasionante dhe dinë si ta bejnë partnerin për vete në shtrat. Ato shpesh e marrin vetë situatën nën kontroll duke e lënë partnerin pa frymë.

DEMI

Femrat e shenjës së Demit preferojnë seksin e ngadaltë dhe me shumë romanticitet. Ato gjithashtu duan të ndjehen afër me partnerin e tyre dhe të shijojnë momentet intime pa u nxituar.

BINJAKËT

Femrat e shenjës së binjakëve janë shumë të paparashikueshme në seks. Atyrë ju pëlqen të ekperimentojnë më poza dhe vende të ndryshmë prandaj partneri duhet t’i mbështesë dhe të ketë gjithashtu fantazi.

GAFORRJA

Femrat e shenjës së gaforres preferojnë seksin klasik dhe janë të ndrojtura dhe nuk marrin iniciativën, por ja lënë në dorë partnerit. Gaforret femra duhet të ndihen shumë të sigurta dhe të kenë shumë besim te partneri i tyre që të filllojnë të ndihen më të lirshme.

LUANI

Femrat e shenjës së Luanit janë shumë të dhëna pas seksit dhe dinë të flirtojnë dhe ta bejnë gjithmonë për vete partnerin. Dhe ato në seks janë të pambërmajtshme.

VIRGJËRESHA

Femrat e shenjës së virgjëreshës janë shumë të dhëna pas seksit, por ato duan që çdo gjë të jetë pefekte.Nga ana tjetër, gjatë seksit ato janë të heshtura dhe duan të shijojnë momentin por nëse diçka nuk shkon siç duhet, ato do ti mbajnë mëri partnerit të tyre përgjatë gjithë ditës së nesërme.

PESHORJA

Femrat e shenjës së peshores janë shumë elegante në shtrat dhe nuk e durojnë dot seksin pa ndjenja, pasi kanë nevojë për pasion dhe u kushtojnë vëmëndje detajeve. Seksi i shpejtë apo i egër nuk ju përshtatet atyre aspak.

AKREPI

Femrat e shënjës së akrepit janë guru të seksit dhe ato janë gjithjë gati për eksperimente dhe aventura të reja, madje ato parapëlxejnë meshkujt plot energji dhe të rinj në moshë.

SHIGJETAR

Femrat e shenjës së shigjetarit adhurojnë mbrëmjet romantike dhe intimitetin me partnerin e tyre. Ato duan të jetojnë bukur dhe seksi për to është pjesë e pandashme e jetës së bukur dhe plot pasion.

BRICJAPI

Femrat e shenjës së bricjapit nuk janë shumë të dhëna pas seksit dhe për to seksi duhet të jetë gjithnjë sipas shijes së tyre. Partnerët e femrave bricjapë do të mund ta ndjejnë veten me fat vetëm në rastet kur femra bricjap është në hunorin e duhur për seks.

UJORI

Femrat e shenjës së ujorit ashurojnë seksin spontan, atë të egër dhe të paparashikueshëm. Prandaj planet nuk funksionojnë me to dhe çdo gjë duhet të rrjedhë në mënyrë sa më natyrale. Prandaj partneri duhet të jetë gjithnjë në gatishmëri të momenteve kur ujori ndizet nga pasioni!

PESHQIT

Femrat e shenjës së peshqëve kanë nevojë për një atmosferë të veçantë dhe romantike për ta shijuar seksin dhe për tu ndjerë të relaksuara. Por kur vjen momenti i duhur, ato kanë aq shumë fantazi sa askush nuk mund ti ndalë dhe partneri mund të mbetet shumë i suprizuar .

Të ngjashme