Vrasësi i nën-komisarit në Lezhë i fiksuar pas parave, ja shprehjet që postonte për to në Facebook

1 vit më parë

21 vjeçari Aldi Rama para pak orësh ishte i panjohuar për shqiptaret, tashme emri i tij dhe ngjarja ne te cilen ai shkaktoi ka pushtuar median, Policine e Shtetit dhe rrjetet sociale.

Detaje te reja dolen mbi 2 precedente te meparshem penal: nje ne vitin 2016 per kultivim dhe shitje te lendeve narkotike dhe nje ne vitin 2018 per armembajtje pa leje. Megjithate gjykatat nuk e kane denuar ashper si pasoje e moshes minorene.

Duket se jeta e Aldi Rames ka nisur qe ne adoleshence te jete e inkriminuar teksa nga Facebook-u i tij shihen tendencat e nje te riu qe orientohet drejt fitimit te shpejte te lekëve.

“Paraja nuk me ndryshoi kurre, por me ndryshuan ditet kur isha trok” – shkruan Aldi ne nje nga fotot e postuara mbi nje makine luksoze.

Të ngjashme