VIDEO/ Marrëdhënie delikate e Pirro Dhimës me të ëmën. Flet fqinja: “Ai nuk vinte ta shikonte…”

1 vit më parë

75-vjeçarja Lefterie Dhima, nëna e kampionit olimpik në peshëngritje Pirro Dhima prej ditësh ishte e vdekur në shtëpinë e saj, që jetonte vetëm në Himarë.

Ajo u gjend e dekompozuar teksa ekspertiza ka dale me rezultatet qe trupi kishte 3 dite qe ndodhej ne gjendje te vdekur. Reagime ka patur nga personalitete te ndryshme kundrejt Pirro Dhimes i cili prej vitesh jeton ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes teksa vite me pare mohoi kombesine e tij deri ne heqjen nga CV te te emes.

Njëra prej fqinjëve ka folur për Report Tv dhe ka treguar se kishte ditë që nuk e shihte

‘Ka vdekur qëkur ajo se kishte marrë erë. Unë kisha disa ditë pa e parë. Të tërë jemi vetëm këtu. Nuk kemi fëmijët, jemi të gjithë fëmijët”, njëra prej fqinjëve.

“Pirro s’ka ardhur kohët e fundit se ishte në Amerikë”, vijon ajo.

Të ngjashme