Kryefjala Logo

U përhapën lajme të rreme: Dani Alves nuk është vrarë në burg!

10 Mars, 2024 | 4:39 pm

Mediat sociale, veçanërisht Twitter(X) u pushtuan natën e djeshme nga informacioni se Daniel Alves kishte ndërruar jetë. Ish-futbollisti ndodhet në burg në Spanjë dhe së fundmi është dënuar me katër vjet e gjashtë muaj për përdhunim.

Lajmi për vdekjen e brazilianit, i cili është i rremë, u përhap nga profili @Al_buquerq. Me rastin që po merr vëmendjen, zyra e shtypit e ish-atletit kontaktoi edhe avokatin e Daniel Alves. U konfirmua se lajmi i përhapur ishte i rremë, siç raportoi gazetari Marcelo Bechler.

Vëllai i Dani Alves, Ney Alves ka postuar një video në llogarinë e tij në Instagram, duke hedhur poshtë lajmin për vetëvrasjen e vëllait në burg. Ai shtoi:

“Ka individë që dëshirojnë vdekjen e Dani Alves pas dënimit të tij për shkak të hyrjes së një gruaje në banjën e burrave, duke e çuar në burg. A nuk mjafton kjo? Dhe tani, pjesa më absurde është se ata dëshirojnë ta shohin atë të vdekur.”

Të ngjashme