Reagon për herë të parë pas ngjarjes nëna e Aldi Ramës në Facebook

1 vit më parë

Prej orësh trupi i Aldi Ramës, të riut që qëlloi për vdekje efektivin Saimir Hoxha në Lezhë, qëndroi pa u tërhequr nga familjarët. Mëngjesin e sotëm nëna e tij Valbona Kolgjinit ka marrë trupin dhe ka bërë dhe reagimin e parë në rrjetet sociale.

Mamaja e Aldi Rames

Nëna e të riut ka postuar një foto të djalit të saj si foto kopertine, ndërsa në shenje zie për humbjen e të birit si foto profili ka vendosur një shirit të zi.

Ajo në polici u shpreh se kishte shumë pak kontakte me të birin, sepse pas ndarjes me babain e Aldit ajo jetonte në Durrës me motrën, ndërsa djali ishte rritur me gjyshërit.

Edhe pse gjatë gjithë ditës trupi i Aldi Ramës ishte në morgun e Tiranës, vetëm tezja ishta atje ndërsa në medja sot qarkulloi lajmi se nëna kishte shkuar ta merrte trupin e Aldit dhe se sot do të përcillet për në banesën e fundit në Durrës.

 

Të ngjashme