Kryefjala Logo

I vranë xhaxhin në vitin 1996/ Dhunohet dhe kërcënohet Gentian Bardhoshi, policia hesht: Do të vrasim të gjithë familjen

11 vite më parë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Has ku Gentian Bardhoshi është dhunuar nga disa persona dhe e kanë kërcënuar se do vrasin atë dhe të gjithë familjen e tij.

Për shkak të lidhjeve të forta që autorët kanë me policinë, ata nuk kanë mundur që ta denoncojnë në polici dhe e kanë denoncuar në media.

Personi që e ka denoncuar këtë ngjarje është babi i të dhunuarit, Rrahman Bardhoshi.

Zanafilla e gjithë ngjarjes fillon në vitin 1996 ku Bardhoshit i kanë vrarë xhaxhin R.B, 32 vjecc në atë kohë.

Personat që kanë kryer krimin makabër janë të njohur si bandë kriminale që vepronin në Has në vitet e trazirave në Shqipëri në vitet 1990 si dhe janë me shumë pushtet dhe lidhje me qeverinë edhe në këtë kohë.

Dhunimi i të riut ka ndodhur ditën e sotme më 28 gusht 2012 në afërsi të shtëpisë së tij në Allias, Tiranë.

Ata kanë bërë apel publikisht për ndihmë nga shteti pasi ndihen të kërcënuar prej tyre familjarisht.

Të ngjashme