Ekzekutori i 23 vjecares në Fier, në gjëndje të rënduar dhe me lot përballë gjykatësit: “Ish-bashkëshorten e doja..”

2 vite më parë

Gjatë ditës së sotme Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë për vrasësin e 23 vjecares, Sabrina Benga. 31 vjecarit Elton Metaj I është caktuar “arrest me burg” teksa është shfaqur i lotuar dhe në gjëndje të rënduar psikologjike para gjykatës duke u shprehur se e donte Sabrinën

Elton Metaj është shprehur se armën e ka blerë pasi ndihej I kërcënuar nga ish-vjehrri dhe se e mbante atë për vetëmbrojte

 

“Më ka kërcënuar ish-vjehrri. Armën e bleva për vetëmbrojtje, sepse më ka kërcënuar se do të më vriste. Ish-bashkëshorten e doja ende”, është shprehur Metaj përballë gjykatësit.

Të ngjashme