Autori vrasjes së ish-bashkëshortes flet nga burgu: “Ish vjehrri më kërkonte video duke kryer marrëdhënie me të bijën”

1 vit më parë

Deklarata tronditëse por jo shumë të besueshme teksa dëshmitë që Elton Metaj ka dhënë në emisionin Shqipëria Live kanë qenë kontradiktore. Autori vrasjes së Sabina Bengës ka thënë dicka rrënqethëse.

“Ish vjehrri im më kërkonte video dhe foto nudo , duke kryer marrëdhënie me vajzën e tij. Unë ia kam dërguar foto të zhveshura të së bijës. Këto kërkësa kanë ndodhur në ditën e fundit . Mund të hapen bisedat në telefon” – tha Eltoni.

I pyetur se përse e vrau Sabrinë ai tha nuk donte por iu hodh përpara për të mbrojtur babain. “Armën e kisha të mbushur për vjehërrin. Doja të bëja presion për të marrë Sabrinën me vajzen ta merrja në vete”/ Kryefjala.com

Të ngjashme