Katër çiftet perfekte në horoskop

1. Peshqit- Luani

Peshqit jetojnë me ëndrra në shumicën e kohës , ndërsa luani  e kundërta e tij. Luanët janë të vendosur dhe i realizojnë gjërat që vërtet i duan. Një person i shenjës së peshqve ka nevojë për mbështetjen e luanit, për t’i zgjuar nga ëndrrat. Ata formojnë çiftin ideal, sepse plotësojnë njëri-tjetrin në mënyrën më të mirë.

2.  Virgjëresha-Bricjapi

Këto dy shenja kuptohen shumë mirë me njëri-tjetrin dhe kanë të ardhme së bashku. Personat e shenjës së virgjëreshës janë misteriozë dhe nuk bëjnë premtime, ndërsa bricjapët janë të hapur ndaj gjërave që duan në jetë. Bricjapët janë ambiciozë, gjë që e kanë të përbashkët  me virgjëreshën. Të dy duan suksesin dhe kjo gjë i shtyn të formojnë çiftin perfekt.

3. Dashi- Shigjetari

Të dy janë shenjat e zjarrit dhe kuptohen që kur e shikojnë njëri-tjetrin në sy. Pasionantë të lindur, plot dëshirë për të shijuar jetën. Gjëja që i lidh më shumë është dëshira për t’u argëtuar. Rutina i vret të dy, prandaj si çift do shkonin shumë. Fakti që i kanë dëshirat e njëjta, i shtyn të mos tradhëtojnë, karakteristikë që e kanë të dy.

4. Peshorja-Binjakët

Peshorja karakterizohet si shenja  që nuk rri dot pa dashuri. Ndërsa binjakët duan shumë që ta kenë atë në jetën e tyre. Binjakët janë të pavendosur, prandaj balancën e duhur e gjejnë te peshorja, e cila njihet për zgjidhjen e situatave të rëndësishme. Të dy janë optimistë dhe kjo gjë i lidh shumë me njëri-tjetrin.

Previous articleKeni nishane?Lexoni fatin tuaj
Next articleMbyllet muaji tetor me parashikimet e Paolo Fox