Ja arsyet nga se shkaktohen aknet në pjesë të ndryshme të fytyrës

“Nëse vuani nga aknet, e dini sa frustruese mund të jetë. Aknet mund të jenë të vështira për t’u luftuar në shtëpi, kështu që është gjithmonë më mirë të shihni një ekspert për ta trajtuar atë. Por ka disa shenja të sigurta që tregojnë se çfarë mund të shkaktojë puçrrat tuaja, ”- shkruan kozmetologia Dr Geetika Mittal Gupta

 Meposhte do te gjeni arsyet specifike te akneve ne pjese te ndryshme te fytyres

Ballin dhe hundën

*Stresi,
*Dietë e dobët
*Gjumë i parregullt
*Tretje jo e duhur
*Duart e papastra

Fije floku

*Reagimi ndaj produkteve të flokëve

Zona e vetullave

*Produkte për kujdesin e
flokëve
* Flokët e futur *Dietë
*Marrja e ujit
*Çështje e fshikëzës së tëmthit
*Grim për vetullat ose sytë

Veshi

*Mosbalancim hormonal
*Ndërtimi i baktereve
*Stresi
*Reagim alergjik ndaj kozmetikës dhe produkteve të kujdesit të flokëve

Faqe

*Mbulesë jastëku e ndotur
*Telefoni celular
*Furçë kozmetike

Linja e nofullës dhe mjekra

*Dieta
*Mosbalancim hormonal

Previous articleVIDEO/ Dalin pamjet e pengmarrjes së Kozakut ku pretendon se e futën 13 persona me dhunë në makinë
Next articleKëngëtarja shqiptare bëhet nostalgjike poston foto nga fëmijëria. E gjeni dot se kush është?