Kryefjala Logo

Xherdan Shaqiri infektohet me Covid 19, si eshte gjendja e tij shendetesore?

3 vite më parë

 

Federata e Futbollit ne Zvicer ka bere te ditur se futbolliti me origjine shqiptare Xherdan Shaqiri ka rezultuar pozitiv me Covid 19.

Ai ndodhet i izoluar ne shtepi dhe ne gjendje te qendrueshme shendetesore.

Diten e neser Xherdani do te luante ne ndeshjen miqesore Zvicer-Kroaci, por tani nuk dihet nese ndeshja do te zhvillohet apo do te izolohet edhe pjesa tjeter e ekipit.
Kjo do te ishte ndeshja e pare qe prej finales se Liges se Kombeve ne 2019.
Nuk na mbetet gje tjeter vec se ti urojme Shaqirit sherim te shpejte

Të ngjashme