“Fiks Fare” màsakrohet nga komentuesit. Gazetarja “përndjek” shërbyesen që vidhte ushqimin e pleqve në azil

“Fiks Fare” denoncoi gjate dites se djeshme disa vjedhje te ushqimit qe benin disa sherbyese ne nje qender azili. Ato gatuanin nje dreke me ushqim te nje sasie te paket duke marre me vete per ne shtepi pjesen me te madhe pazarit qe behej ne fruta perime.

Gazetarja e Fiks Fare ka ndjekur me rralle sherbyeset ku tek njera prej tyre insistoi pothuajse gjate gjithe rruges per ne shtepi. Ajo i kerkonte qe sherbyesja te hapte canten plot me ushqime ndersa kjo e fundit e refuzonte .

Edhe pse vjedhja e ushqimit ne azil eshte nje akt i rende ne nje shoqeri, audienca dhe komentuesit kane sulmuar Fiks Fare  per “gjobvenesa” dhe gazetaren per shkelje te etikes qe kerkonte vazhdimisht te kontrollonte canten madje edhe duke e prekur me dore. Ne faqe te shumta ne instagram dhe tik tok komentuesit kerkonin llogari gazetares per te drejtat e njeriut dhe privatesine teksa nuk kane munguar dhe komente ku e akuzonin drejtperdrejt gazetaren Antela Islami per nje histori vjedhje.


Previous articleVajzat e Perputhen/Sara pyet Antonelen : Sa e ke oren e punes ne Milano?
Next articlePas daljes nga burgu, Fjolla Morina ndahet nga bashkeshorti?