Thursday, December 2, 2021

Latest Posts

I miri, i keqi dhe i shemtuari i Big Brother VIP

Ne shtepine e Big Brother Vip kete vit vemendje po marrin me shume meshkujt se femrat.

Krijojne debate,klane,intriga dhe secili mundohet te jete Alpha.

Si nje film Holliwood-i dashur pa dashur,personazhet aty brenda ngjasojne me karaktere filmash,fatkeqsisht te pare shume here.

Sot ne rubriken dedikuar atyre kemi zgjedhur filmin “I miri, i keqi dhe i shemtuari”

Perpara se te futeni ne lexim,kini parasysh se keto terma jane perdorur ne menyre metaforike  ndaj mos na beni shenjtin neper komente.

•”I miri”

Nuk eshte fare e veshtire te parashikohet qe menduam te gjithe te njejtin person:Sabianin!

Sabiani eshte i miri i kesaj historie pasi nuk ka qef debatet,jep besim 100%,mundohet gjithmone te ule gjakrat dhe deshiron qe te gjithe te shkojne mire me te gjithe.

I vetdijshem qe askush nuk do t’ja jap 100 milionshin zgjodhi ta fitoj vet tek miqesia e ngushte me Ilirin. Si nje dhender i mire nuk do t’ja prishe as nuses(Donaldi) as nenes(Ilirit).Publiku e ka njohur dhe po e vlereson si nje nga personat me te paster dhe te padjallezuar aty brenda.

•”I keqi”

Doli i preferuari publikut por mjafton te hidhni nje sy tek komentet e faqes zyrtare per te kuptuar qe nuk eshte.Po flasim per Ilirin qe ben ‘shaka’ me ty dhe te quan mik deri ne momentin qe ti i kthen ‘shakane’

Orator,manipulues dhe shume i zoti te ktheje pllaken,Iliri mund te kete ne krah produksionin por publikun..akoma!

•”I shemtuari”

Padyshim nga veprimet e fundit mendojme se eshte Kledi.

Jam i lidhur,nuk jam i lidhur.E dua por jam ndare,une me ate bashkejetoj.Me pelqen Beatrix por ajo nuk me pyeti a jam ne lidhje. As vet nuk di cfare thote Kledi dhe gjithe keto ‘genjeshtra’ e ngaterrime fjalesh e bejne shume te shemtuar situaten ne te cilen ndodhet.Duket se dhe produksioni i dha nje dore ‘fundosjes’ se tij ne shtepi sepse nga nje banor shume i vleresuar,gjasat jane qe ta shohim me valixhe ne dore te premten nese keto dite nuk ben dicka te hajrit!

•Dj PM& Dj Dagz

Simpatik.Patriot.Kaq.

•Donaldi

Donald pse te ra vrulli vlla?Njerezit jashte te duan,Bora te do,ti nuk ke nga ta dish por jepi forca sepse nuk te mungon potenciali!

Latest Posts

Don't Miss