Tuesday, December 7, 2021

Latest Posts

Fifi,”bileta kthimit” dhe…Yjet!

Yjeeeee!!!

Kjo pershendetje shkon per te gjithe ju qe njesoj si ne po shikoni dicka ne Big Brother “Vip” dhe kuptoni dicka tjeter.

Gjithcka pervec artistave po shikojme ne fakt dhe jemi me fat qe nga interneti nuk na shpeton me asgje!

Po mendonim..A nuk do te ishte me mire qe Fifi te mos futej fare ne Big?E pelqenim te gjithe,ja qanim ato kenge,na dukej gjithe lezet por tani??Pritna Zot rrezikun!

Ulerima,sharje,ambulanca,qetsusa,thyerje zemre dhe MISH derisa mbreme Fifi doli e preferuara publikut…

Kush edhe njehere?Fifi?

Mesa duket hyrja e babait i beri mire,sikur spo kerkonte me mish,sikur e hoqi ate shkopin,sikur spo bertiste me neper shtepi derisa u zgjodh.. E PREFERUARA!

Pas puntates se mbremshme,Nanushi u fut ne lavanderi me Granitin(vllain,shokun,dashurine cfare e ka)dhe doli nga GUASKA.

Mesa mbaj mend ishte Graniti ai qe ju kerkua te dilte nga guaska…Nejse,po thoshim qe Fifi bertiti aty brenda kunder thesit te saj te preferuar te boksit(Graniti) duke e akuzuar!(hahahahaha se nuk na mbahet e qeshura)

Fifi:Ti je tu u penalizu prej meje???

Grabiti:Hajde ta zgjidhim

Fifi:Bo cka t’coheeet

Keto ishin disa fraza nga ulerimat histerike te Fifit qe na qenkerka ofenduar se ne paskerkeshim menduar qe ajo po cmenet mas Granitit!Fifo na lodhe!

Edhe Donaldi pasi doli i preferuar i nxorri lakrat po Bora nuk erdhi me ta shpetonte .

Se publiku eshte sovrani,ai sovrani pa oferte ne telefon ama,maksimumi ofert mujore dhe ke Big Brotheri nuk con dot zile jo me te votoj.Ups!

Ky sovrani pa kredit votoi qe mbreme shtepine ta linte Sabiani. Por fale sferave te Gokut qe nga shpia deri ne studio dragoi i ndryshon sipas qefit me dasht,Sabiani ju rikthye lojes.

Tani kte sferen e Sabianit ja kane dhene Monikes(thone gojet e liga keshtu jo ne)

Padashje vum re nje detaj..

Ne nje video te publikuat nga vet regjizori,Eduart Grishaj,6 ore para spektaklit shfaqet nje nga montazhieret e produksionit qe po qendis videon e Sabianit,duke lene te dyshohet po te dyshohet ama qe keto pune kopsiten shume me heret.Apo jo sovran?

Tani qe Sabiani nuk del para Arditit,Monikes apo te tjere aty e dime ne,por mos valle kaq e kishte kontraten?

Se tani fillojne dhe koncertet per festat e nentorit e ato te dhjetorit dhe pas nje periudhe aq te gjate pauze prej pandemise,Sabianit nuk i leverdis te rrije brenda se 100.000€ nuk do ti marre.

Dhe qe thoni ju yje,po mendonim tani,nese te premten del Arditi meqe eshte ne nominim me Donaldin,imagjinoni pak sikur dragoi qe mban sferat ti ngaterroj dhe ti jape prap bilete kthimi Arditit?

Qeshem shume me kte

Por deri te premten kemi kohe dhe mos harroni se yjet e vertete jeni ju !

Ju pershendesim Yjeeeee

Latest Posts

Don't Miss