Kryefjala Logo

Ilva Tare bëhet e gjallë: “Që prej 1 prillit jam pjesë e…”

17 Prill, 2022 | 12:23 pm

Gazetarja Ilva Tare vendosi të largohej nga Shqipëria, për t’ju bashkuar pjesës tjetër të familjes në Amerikë. Pas 25 vitesh në median shqiptare, ajo u shpërngul në Uashington ku po jeton dhe punon.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Ilva tregon se ka nisur një projekt të rëndësishëm dhe se ndihet shumë e lumtur.
“Jam e emocionuar të ndaj disa lajme personale: Që nga 1 Prilli, jo vetëm që jetoj në anën tjetër të Atlantikut, por kam filluar të punoj me Këshillin e Atlantikut në Uashington, DC, ku do të lançoj serinë Balkans Debrief”, shkruan Tare në Twitter. Emisioni i saj i fundit televiziv në Shqipëri ishte “Now” stafetë të cilën ja kaloi gazetares, Erla Mëhilli.

F4A29299 B710 446A 9C69 0F8D66B36A91

Suksese Ilva!

 

Të ngjashme