Fundjava e Krishtëlindjeve sipas Paolo Fox

1 vit më parë

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, pushimet do të fillojnë. Ideali do të ishte shfrytëzimi i tyre, ndalimi dhe reflektimi, herë pas here, për të ardhmen, për të gjetur mënyra për të rikuperuar në vitin 2022. Në dashuri në ditët në vijim do të jetë e mundur që shumë çifte të kalojnë një hendek që kohët e fundit është krijuar.

Demi

DEMI

Mund të shijoni natën e Krishtlindjeve dhe Krishtlindjet me një hënë të favorshme. Po përjetoni një moment me interes të madh, nga çdo këndvështrim. Ndoshta tashmë keni në mendje projekte të rëndësishme për të nisur, një situatë, një marrëdhënie për të thelluar. Në këto ditë mund të përjetoni një emocion intensiv dhe krejtësisht të papritur. Periudhë premtuese për dashurinë.

BINJAKËT

Do të ishte më mirë të përpiqeni të qëndroni larg njerëzve të mërzitshëm. Mundohuni të planifikoni festa ku nuk do të përfundoni me njerëz të bezdisshëm ose njerëz që ju mërzitin. Ndoshta dikush do të duhet të punojë, dikush do të ndihet paksa i çuditshëm. Ditët premtojnë më shumë për reflektim sesa për veprim dhe argëtim.

GAFORRJA

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, fillon periudha e vitit që ju pëlqeni më shumë: Krishtlindjet. Ju jeni një nga shenjat që i pëlqen më shumë pushimet, familjen, vaktet në shtëpi, njerëzit e dashur. Shpresojmë që këto ditë të jenë më të qeta se të fundit që keni jetuar. Në dashuri, për fat të keq, do të duhet maturi dhe përkushtim për të zgjidhur disa çështje.

LUANI

Do të jetë një ditë shumë interesante. Do të keni një vitalitet të mirë dhe një dëshirë të madhe për t’u përfshirë. Krishtlindjet tuaja do të jenë një kreshendo emocionesh të bukura që do të kulmojnë të dielën, me një Hënë të favorshme që do të favorizojë veçanërisht takimet dhe njohjet e reja. Një vit po përfundon dhe ju tashmë dëshironi të bëni plane për vitin 2022, për t’u përballur me sfida të reja.

VIRGJËRESHA

48 orët e nesërme dhe të shtunës janë veçanërisht argëtuese dhe emocionuese. Hëna do kalojë në shenjën tuaj dhe do ju japë vitalitet të mirë, dëshirë për të qenë me të tjerët, ndoshta edhe ndonjë lajm të mirë. Dilni nga shtëpia, bëni plane për këto ditë, sepse mund t’i kaloni në një mënyrë shumë të këndshme.

PESHORJA

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, do të ndiheni gati për të bërë zgjedhje të rëndësishme për vitin e ardhshëm. Ndërsa jo të gjitha projektet tuaja do të fillojnë menjëherë, do t’ju duhet të jeni të duruar dhe të ecni përpara me besim. Ndërkohë përgatituni për ardhjen e Hënës në shenjë të dielën. Mund të zgjidhni edhe një problem personal apo dashurie që ju shqetëson prej disa kohësh.

AKREPI

Do të jetë një ditë shumë intriguese. Hëna do jetë e favorshme dhe do ju ndihmojë të kaloni në paqe Krishtlindjet me ata që doni. Për më tepër, viti 2022 do të fillojë në një mënyrë shumë inkurajuese, falë tranzitit të ri të Jupiterit. Më në fund do të jeni në gjendje të rimerrni projektet tuaja, të ktheheni në lojë nëse jeni bllokuar vitin e fundit.

SHIGJETARI

Do të duhet të tregoheni të kujdesshëm, të përpiqeni të mos mërziteni dhe mbi të gjitha të mos bëheni shumë debatues. Fatkeqësisht, në këtë moment mund të ndjeni frikën e së ardhmes, të mos ia dilni, të mos arrini të realizoni projektet tuaja. Në fakt, viti 2022 do të fillojë me shumë vonesa dhe pengesa. Do të duhet shumë kujdes për të menaxhuar tensionin nervor, ulje-ngritjet. Megjithatë, nuk duhet të dorëzoheni, sepse më pas, nga marsi, rruga do të jetë tatëpjetë.

BRICJAPI

Në ditët në vijim nuk duhet të lini pas dore idetë që ju vijnë në mendje. Më mirë të godisni ndërsa hekuri është i nxehtë: janari dhe shkurti do të jenë dy muaj interesant nga kjo pikëpamje. Edhe nëse dy vitet e fundit kanë qenë shumë të ndërlikuara për të gjithë, ka të ngjarë që ju të keni arritur të arrini diçka të kënaqshme. Tani ka shumë Bricjapë që po ndryshojnë prioritetet dhe po ndjejnë nevojën për t’i dhënë më shumë hapësirë ndjenjave dhe familjes.

UJORI

E premtja do të jetë një ditë shumë stimuluese në të cilën mund të mendoni edhe të bëni diçka më shumë, duke marrë një surprizë të këndshme. Në ditët në vijim do të jetë e rëndësishme të rregulloni mendjen, t’i vendosni vetes synime të reja. Muajt e parë të vitit 2022 premtojnë të jenë veçanërisht interesantë, plot mundësi të reja, veçanërisht në punë dhe studime.

PESHQIT

Do të fillojnë ditët e festave që mund t’ju bëjnë të kujtoni të shkuarën, ngjarjet apo njerëzit që nuk janë më në jetën tuaj. Jini të kujdesshëm dhe përpiquni të mos rrëshqitni në melankoli në Krishtlindje. A ia vlen t’i humbisni këto ditë me mendime negative? Mundohuni të gjeni më shumë energji dhe optimizëm, sepse në një kohë shumë të shkurtër Jupiteri do të arrijë në shenjën tuaj dhe do të fillojë një periudhë shumë premtuese. Viti 2022 do të jetë veçanërisht emocionues për çiftet.

Të ngjashme