Kryefjala Logo

Shqipëri 3-1 Kazakistan, Meta: Urime kuqezinjve për fitoren e merituar!

3 vite më parë

Pas fitores 3-1 të Kombëtares përballë Kazakistanit, nuk mund të mungonte urimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta.
Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, shoqëruar me disa imazhe nga ndeshja në “Air Albania Stadium”, kreu i shtetit shkruan:
“Urime kuqezinjve për fitoren e merituar!“.
Kombëtarja e drejtuar nga EdI Reja fitoi përballë Kazakistanit falë golave të Cikalleshi 16′, Ismajli 23′, Manaj 62′ dhe tashmë e shohin veten në vend të dytë në grup, dy më pak se kryesuesit e Bjellorusisë me të cilët do të përballemi të mërkurën po në “Air Albania Stadium”.

1AAD6AEA B84C 45AA B72C D33DD9BE6DE3

Të ngjashme