Kryefjala Logo

Aldo Rama i riu që vrau policin në detyrë dhe me pas qelloi veten, i fiksuar pas botes se krimit

28 Shtator, 2021 | 4:23 pm

Aldi Rama, 21 vjecari që plagosi për vdekje nënkomisarin në Lezhë, është arrestuar pas një operacioni të gjatë ku morën pjesë RENEA dhe FNSH. I riu në arrati ka vetplagosur veten duke shkaktuar një gjëndje kritike për jetën e tij.

Pak më parë Kryefjala.com publikoi një foto të Aldi Ramës vite më parë ku pozonte me Kryeministrin Edi Rama. Nëse hyjmë më thellë me kërkimet, evidentohet që të gjitha fotot e të riut në rrjetet sociale kanë përmbajtje ku shprehet dëshira për para dhe admirim për botën e krimit e gangsterrave.

WhatsApp Image 2021 09 28 at 15.59.40 1 WhatsApp Image 2021 09 28 at 15.59.40 WhatsApp Image 2021 09 28 at 15.59.41 WhatsApp Image 2021 09 28 at 16.09.53

“Fakti që bëjmë gjërWhatsApp Image 2021 09 28 at 15.59.39 1 WhatsApp Image 2021 09 28 at 15.59.39 WhatsApp Image 2021 09 28 at 15.59.40 2a të këqija nuk do të thotë se jemi njerëz të këqinj” – shkruan Aldi në një nga postimet  e tij. Shokë të tij e krahasojnë me reperin Fero duke I thënë fjalët “Gang gang”. Ai shfaqet duke pozuar me makina Audi, ku përmbatja e përshkrimeve të tyre ka të bëjë me jetën e veshjet luksoze, paranë dhe krimin.

 

Të ngjashme