Kryefjala Logo

Flori bëhet nostalgjik, i kujton të gjithë përveç Elvanës

3 Nëntor, 2022 | 10:15 am

Florian Mumajesi është një nga kantautorët më të mirë të muzikës shqiptare. Ai ka krijuar ndër vite shumë hite të cilat kanë mbetur në memorien e publikut shqiptarë. Këngëtari i njohur është shkëputur paksa nga muzika dhe rrjetet sociale, megjithatë ky fakt nuk e pengon atë të bëhet nostalgjik e të kujtojë disa nga punët e tij më të mira ndër vite.

884876CD 9A8D 42D8 B721 C4E1D5DD0BF8 A5D1F386 9564 4D67 A35D 5AC049D6C7C8 00182CBE 24E5 4490 B6D8 2D9FE1396076 D3DE37A5 D8DF 49A1 BDA7 5E816ECFE968 92469E30 5B9E 4379 B6C5 D0EDC4C17148

Por ajo që të bie në sy është mungesa e hiteve që ai ka krijuar për këngëtaren, Elvana Gjata një prej bashkëpunëtoreve të cilës i ka realizuar albume, EP dhe shumë hite. Që prej shkëputjes së Elvanës nga labeli i tij “Threedots”, Elvana dhe Flori nuk flasin më madje nuk ndiqen më as në rrjetet sociale. Ndërkohë që me menaxherin e saj Andy Gramm dhe bashkëshorten e tij, Julka Flori duket se ruan ende në raport miqësor.

Ndonëse karriera e Florit dhe Elvanës ka marrë tashmë drejtim të kundërt, hitet që Flori i ka bërë Elvanës dëgjohen dhe pëlqehen edhe sot e kësaj dite.

 

Të ngjashme