Kryefjala Logo

Nusja dokumenton dasmën e saj e vetme pasi dhëndri e lë në altar disa orë para ceremonisë

2 Tetor, 2022 | 12:51 pm

Pasi një grua u braktis në altar ajo vendosi të vazhdonte dasmën dhe të martohej vetë.
Nusja postoi një video të ditës së saj të dasmës, ku morën pjesë shumë nga miqtë dhe anëtarët e familjes së saj.
Në videon virale, nusja feston e vetme dasmën pasi i fejuari e la.

Për të mos humbur kohën dhe paratë që i kushtoi dasmës së saj nusja vendosi të argëtohej pa dhëndrin e saj.
Ajo ka shkruar në mbishkrimin e videos : “Edhe pse dita nuk shkoi sipas planit, nuk mund të lija që mundi që bëra për këtë ditë dhe një festë e mirë të shkonte dëm.
Dita ishte e mbushur me shumë të qeshura dhe shumë lot.”
Nusja shihet duke biseduar dhe duke pirë me shoqen e saj në vendin ku duhej të mbahej dasma e saj.

Të gjitha shoqërueset e saj dukej se e kishin mbështetur vendimin e saj pasi të gjithë ishin të pranishme atje.
Ashtu si çdo nuse tjetër, ajo eci në korridor me babanë e saj, kërceu rreth e rrotull në pritje dhe bëri foto dasme me miqtë dhe familjen e saj.
Për ceremoninë e saj të dasmës, zgjodhi këngën që thoshte: “Nëse ai nuk të do më, thjesht shko jashtë derës””.

Nusja ende nuk e di pse ish-i e la para dasmës së tyre.
“Do të doja ta dija,” tha ajo në një interviste në TV në Mbretërinë e Bashkuar që ajo e ndau në llogarinë e saj.

“Unë ende nuk kam dëgjuar nga ai se pse u largua.”
Ajo thotë se mësoi në orën 7 të mëngjesit të ditës së dasmës së saj se partneri i saj ishte larguar dhe që atëherë nuk ka dëgjuar më për të edhe pse familja e tij e ka konfirmuar se ai është mirë.
Ashtu si çdo nuse dhe dhëndër kanë kërcimin e tyre të parë, nusja e braktisur mendoi se do të vinte edhe momenti i saj, megjithatë, ajo nuk ishte në gjendje ta bënte këtë.

Në vend të kësaj, ajo pati mundësinë që të kërcente për herë të parë me vëllezërit, babin dhe shoqëruesit e saj.
Ajo shprehu mirënjohjen e saj për të gjithë ata në video dhe postoi gjithë videot e kërcimit në rrjete sociale.
Do guxonit ju të bënit të njëjtën gjë?

Të ngjashme