Kryefjala Logo

Cilat do të jenë shenjat më me fat dhe ato me të cilat yjet do të jenë më kërkuese ?

19 Prill, 2024 | 8:41 am

Dashi-Kjo fundjavë do të përbëhet nga ditë aktive, pranvera është stina juaj dhe ju jeni në ecje të plotë, duket se nuk doni të ndaleni më dhe përkundrazi, do të vazhdoni të rriteni nga qershori e në vazhdim. Këshilla e vetme për t’ju dhënë është t’i kushtoni pak vëmendje formës tuaj fizike.

Demi-Të mendosh për të kaluarën dhe të zemërohesh është e kotë. Mos hiqni dorë nga projektet që janë në fillim, duhet t’i besoni sepse nëse jeni të përkushtuar dhe të vendosur t’i bëni sa më shpejt të funksionojnë dhe sigurisht që nga data 7 maj do të keni përgjigje pozitive.

Binjakët-Këtë fundjavë ka bezdi dhe njerëz që ju mërzitin që duhet t’i largoni për këtë arsye. Në dashuri po përpiqeni të rikuperoni një lidhje pas një krize të keqe javët e fundit, por duhet të jeni dy prej jush që e dëshironi atë.

Gaforrja-Këtë fundjavë përpiquni të rikuperoni pak qetësi. Ka ende telashe në qiellin e dashurisë dhe tensionet ende prekin marrëdhëniet e çifteve. Pak nga pak po fillojmë të rifitojmë pozicionet në punë, hapni rrugën tuaj duke hedhur idetë tuaja në tryezë.

Luani-Është dikush që ju kundërshton dhe nuk jeni në gjendje të shmangni polemikat dhe të mos thoni fjalën tuaj, por ka nga ata që nuk mund ta gëlltisin atë. Këto konflikte në punë ju shkaktojnë nervozizëm të madh, marrëdhëniet që lindin tani mund të bëhen të rëndësishme.

Virgjëresha-Ky qiell yt është ende i shënuar nga pak nervozizëm, je i fokusuar në çështje materiale. Sipas mendimit tuaj, asgjë nuk është e dobishme pa një bazë praktike, duke përfshirë dashurinë. Ju mund ta doni njëri-tjetrin, por qetësia financiare është e rëndësishme. Dikush po flet keq për ju.

Peshorja-Pjesërisht dëshironi të ndryshoni dhe pjesërisht jeni të shtyrë nga një ndjenjë hakmarrjeje dhe dëshironi të bëni zërin tuaj të dëgjohet dhe të impononi idetë tuaja Duhet të prisni edhe pak sepse nga qershori e tutje rikuperimi juaj do të jetë i bujshëm.

Akrepi-Njerëzit polemikë dhe kritikë ju bëjnë nervoz, nuk mund të mos zemëroheni, por askush nuk ju detyroi të bëni disa zgjedhje që ju ekspozuan ndaj kritikave të atyre njerëzve dhe ju duhet ta kuptoni këtë.

Shigjetari-Ju pëlqen të arrini në pikën dhe të emocionoheni për atë që doni, prandaj prisni që entuziazmi juaj të jetë ngjitës dhe i përbashkët: dëshironi të keni vetëm njerëz të fortë dhe me vullnet të fortë rreth jush, të cilët do t’ju ndihmojnë të fluturoni dhe është një dëshirë e kuptueshme.

Bricjapi-Pak nga pak do riktheheni më të qetë, disa shqetësime që lidhen me shtëpinë dhe pronën do të zgjidhen në maj. Në dashuri në këtë moment do t’ju duheshin më shumë siguri, do të vijnë edhe ato.

Ujori-Kjo do të jetë një ditë e mbushur me gjëra për të bërë për ju, të cilat mund t’ju bëjnë të ndiheni të lodhur në mbrëmje. Në dashuri ka disa mundësi më shumë, qoftë edhe të rastësishme, por kujdes sepse në këtë moment ekziston rreziku i mbivlerësimit të njerëzve.

Peshqit-Ju dëshironi t’i quani maç lopatë atyre që ju nënvlerësojnë. Do të tërhiqeni në mosmarrëveshje, madje edhe stimuluese, por rreziku për të shkuar shumë larg me polemika është sot. Dashuria po lulëzon, nëse jeni ende në kërkim të shpirtit binjak në maj do të keni mundësi të mira.

Të ngjashme